Sosyal Medya

2021 Instagram’da Nasıl Daha Fazla Beğeni Alınır?

Instagram son güncellemeden sonra beğenileri saklamaya çalışsa da fazla beğeni almak instagram da bulunan her hesap için fazlasıyla önemlidir. Çünkü gönderilerin aldığı beğeniler bir hesabın tüm istatistiklerini belirleyen en önemli unsurdur.

Instagram'da Nasıl Daha Fazla Beğeni Alınır?
Instagram’da Nasıl Daha Fazla Beğeni Alınır?

Instagram’da Beğeni Almak Neden Önemli?

Bir hesabın aldığı beğeni o hesabın kalitesini yansıtır ve etkileşimlerini %90 oranında arttır. Bir kullanıcı genelde dışarıdan baktığı zaman hesabınızın aldığı beğeniye bakarak, hesabınızın kalitesini yorumlayabilir, hesabınızı değerlendirebilir. Hesabınızın aldığı beğeniye bakarak sizi takip edebilir ya da etmeyebilir. Bu yüzden hesabınızın aldığı beğeniler oldukça önemlidir. Bunun içinde gönderileriniz beğeni alması için gerekli her şeyi kusursuz olarak yapmanız gerekiyor.

Gönderilerim Nasıl Daha Fazla Beğeni Alır?

Gönderileriniz beğeni alması ve takipçileriniz dahil bir çok kitleye ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey: Gönderiyi doğru bir saatte paylaşmanız gerekiyor. Doğru saati nasıl belirleyebilirim? Bunu en doğru şekilde bulabilmek için hesabınızda ufak testler yapabilirsiniz. 1 hafta boyunca hesabınızda denemeler yapın, musaitlik durumunuza göre en erken sabah 09:00 ve en geç 12:00 olmak üzere ilk paylaşımınızı yapın. En az 3-4 gün boyunca bu şekilde paylaşım yaparak gönderileriniz bu saatler arasında aldığı beğeniyi kolayca tespit edebilirsiniz.

Instagram'da Günde Kaç Gönderi Paylaşmalıyım?
Instagram’da Günde Kaç Gönderi Paylaşmalıyım?

Instagram’da Günde Kaç Gönderi Paylaşmalıyım?

Instagramın en son yaptığı açıklamaya göre en doğru paylaşım sayısı haftada bir. Ancak tabiki hiç kimse bu açıklamaya göre hareket etmiyor. Ben en doğru paylaşım sayısının günde en fazla 1-2 olduğunu düşünüyorum ve tüm hesaplarımı buna göre yönetiyorum. Mizah hesabınız yok ise sizler de günlük 1 gönderi + 1 reels videosu paylaşabilirsiniz. Bana kalırsa en doğru paylaşım bu olacaktır. Hem kolayca doğru saatleri belirleyebilir hemde alabileceğiniz en yüksek beğeniyi ve etkileşimi alabilirsiniz.

Çok paylaşım yapmak = Çok takipçi demek değildir.

Instagram Doğru Etiket Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Instagram Doğru Etiket Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Instagram’da Daha Fazla Kitleye Nasıl Ulaşabilirim?

Daha fazla kitleye ulaşmak için doğru saatleri belirledikten sonra doğru etiketleri belirleyerek ve kullanarak daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. Buradan doğru etiketleri bulabilir ve kullanabilirsiniz. Doğru etiket nedir? Doğru etiket hem hesabınız hem de gönderide paylaştığınız görsel/video ile 1/1 uyumlu olan yazıdır. Örnek veriyorum bir futbol sayfanız var ise ve bir futbolcu görseli/videosu paylaşıyor iseniz o gönderinin açıklamasında #adam #erkek etiketleri kullanmak doğru olmayacaktır.

Bunun için en uygun etiket #futbolcu #futbol #sporcu olacaktır. Eğer gönderileriniz için doğru etiketi tespit edip doğru etiket kullanmaz iseniz etiket engeli yemeniz kaçınılmaz olacaktır. Doğru etiketleri bulmak için isterseniz verdiğim siteyi isterseniz de rakip analizi yaparak doğru etiketleri bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu